Hakkımızda
 
1959 yılından başlayarak inşaat işlerini ayrı ayrı yürüten Cevahir Kardeşler sonradan kollektif şirket olarak bir araya gelmişler ve 1976 yılında Cevahirler Komandit Şirketi'ni oluşturmuşlardır. Yurtiçinde okul, hastane, su ve kanalizasyon şebekeleri ile köprü gibi çeşitli inşaat alanlarında inşaat ve taahhüt faaliyetlerini yürüten grubun, proje yükümlülüklerini zamanında ve başarılı bir şekilde tamamlaması, büyümesini hızlandırmıştır. Bunun sonucu olarak 1975 yılında kurulan Libya İnşaat ve Ticaret Konsorsiyumu A.Ş. vasıtası ile Libya'da İnşaat ve Taahhüt faaliyetlerine girilmesi, yurtdışına da açılmanın başlangıcı olmuştur.
 
Suudi Arabistan'da inşaat ve taahhüt işlerine 1978 yılında başlanmış ve Cevahirler İnşaat & Taahhüt Limited Şirketi kurulmuştur. Söz konusu şirketin yönetici olarak katılması ile Suudi Arabistan'da kurulan yerel inşaat Limited Şirketi bu ülkede büyük projelere imzasını atmıştır.
 
Cevahir Holding, 1990 yılından itibaren kendi projelerini geliştirmiştir. Ağırlıklı olarak turizm alanında geliştirdiği projelerini taahhütlerinin yanı sıra işletmeciliğini de yapmıştır. Dünya çapında dikkat çeken projelerin; planlamasından, yatırım ve inşasına, işletmesinden pazarlamasına kadar tüm safhaları kendi bünyesinde gerçekleştirmiştir.
 
Cevahir Holding bünyesinde; yatırım, inşaat, hizmet, sanayi ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren toplam 12 ayrı şirket yer almakta ve çalışmalarına devam etmektedir. İş hacminin yüksek olduğu dönemlerde çalışan sayısı, 300´ü teknik personel olmak üzere 7.000´e ulaşmaktadır.
Bilgi Toplumu Hizmetleri
©CEVAHİR ŞİRKETLER GRUBU 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
TTR BİLİŞİM